Prokleté obrázky

29. září 2017 v 21:57 | Admin osobně |  Creepypasty
Když se díváš do propasti, propast se dívá na tebe. S internetem a sítěmi, jako je Redit, lidé uspokojují svoji touhu po adrenalinu čtením strašidelných příběhů a sdílením paranormálních úkazů a dějů všude ve světě. Můj kamarád Jirka byl jedním z těchto lidí. Jirka byl vášnivý lovec paranormálních aktivit už od svých šestnácti let. Miloval sledování televizních seriálů jako třeba Po stopách duchů nebo Věřte nevěřte. Byl to prostě ten úžasný a nepopsatelný pocit, když se z očí do očí postavil nadpřirozenu a Jirka miloval zmizet si ve světě, kde se děsivé a nevysvětlitelné věci děli na dením pořádku. Byl to únik před jeho každodením školním životem. Neustále jsme ho varovali, aby nezacházel příliš daleko, ale on nikdy neposlouchal. Asi před měsícem nám řekl že začíná aktivně navštěvovat stránky na Reditu se spoustou roznanitých příběhů, videí a fotek. Byl vážně nadšený, že našel svůj vlastní zdroj informací ohledně pravdivých setkání. Projížděl mezi příspěvky i hodiny, aby ukojil svou žízeň po adrenalinu. Brzy se ale jeho koníček změnil spíše v posedlost a pravidelně kvůli tomu zůstával vzhůru do brzkých raních hodin, zavřený ve svém zastaralém podkroví. Četl si o děsivých událostech, zkoumal nevisvětlitelné fotky a videa. Když byla tma, ještě víc to obohacovalo atmosféru a jeho vzrušení z prohlížení příspěvků. Protože jsem taková noční sova, Jirka mi často psal uprostřed noci na Skypu při prohlížení stránek. Předpokládám, že společnost zmírňovala jeho strach, který i přes posedlost všemi těmihle věcmi cítil. Dva týdny naspět, 15. září, se jako vždy zaobíral jeho koníčkem a já sledoval videa na Youtube. Tu noc se všechno zdálo vcelku normální, dokud mi ve 4:00 nenapsal tohle:
,,Cau, hele, koukam tady na jednu fotku nejakyho zjeveni zensky, ktera ma bejt nejak "extrémě" prokleta. Jeste k tomu stoji pred nejakym typkem co se objesil, a WOW, SEM FAKT PODELANEJ STRACHYSmějící se . Ono to je totiz skoro jako by se divala primo na me!!Smějící seSmějící se"
Pak mi poslal odkaz, který tu pro jistotu zveřejňovat nenbudu. Ale upřímě, vůbec sem mu nevěnoval pozornost a vipl si upozornění na správy, jelikož sem si chtěl dokoukat svůj oblíbený seriál, který sem nestihl v televizi. Sice sem viděl, že ikonka na Skypu zuřivě bliká jako šílená, ale nezapnul jsem to. Nové správy přesto neustále přicházely a začalo mě to celkem vyrušovat. Najednou mi ale přišlo upozornění, že se odhlásil. To bylo zvláštní, jelikož sme se dohodli, že budeme vzhůru celou noc. Rozhodl jsem se skontrolovat náš chat.
4:15
,,Hej kamo, co to sakra je, ta vec me desi. Na chvili sem dal stranku na listu a kdyz sem ji znovu otevrel, ta zenska byla pryc!! Proste nejak zmizela a co vic, za tim chlapem je jen cira tma a nejakej kruh pod nim!!"
4:20
,,O MUJ BOZE!! ta skrinka za mnou se prave prevratila a spadla na zem!!"
4:22
,,Hej, ses tam????!!"
4:23
,, Hej kamo, neco se fakt deje, dvere do podkrovi se prave zabouchli a sou zamceny zvenci!!"
4:24
,, Vidim jak se neco hejbe v obrazu obrazovky"
4:25
,,Prosim POMOZ MI!! Prijd ke me domu, nekoho zavolej, kohokoli!! Dostan me odsud!!!!!!!"
4:26
,,Hopsijwjbcbfgzbeksdkhaezfgvnvaukfhdrfanrioýgvz"

Uživatel Jirka_Polak se právě odhlásil(a)

Hned mě napadlo, že to zní jako z nějaké klasické Creepypasty, určitě se mě snaží jen viděsit. Přeci jen se mu povedlo mě vyprankovat s podobným tématem. Tohle prostě nemohla být pravda. Přesto sem jen tak ze zvědavosti klikl na odkaz.

Tato stránka neexistuje, nebo byla smazána.
Skontrolujte zda máte správnou adresu a vyzkoušejte to později.

(Error code: 502973HsR184a)

Byl smazaný?? Nemohl jsem se na něj podívat. Nejaký error, nic vážného. To už sem měl všeho dost, a tak jsem šel po chvíly do postele. Když sem upadl do hlubšího spánku, náhodné mžiky mi začali lítat před očima. Jirka?? Jirka mi šel naproti. Jeho chůze byla úplně jiná než obvykle. Byla to taková mrtvolná chůze. Divně se nakláněl a vypadalo to jako kdyby ho něco táhlo jako loutku kousek nad zemí. Jeho hlava byla skloněná a z jeho očí kapala krev. Najednou se kolem všechno v mžiku změnilo. Viděl jsem Jirku v jeho podkroví a měsíční světlo svítilo skrz jeho malé okno, osvětlujíce jeho malou srčenou sedící postavu. Horlivě zíral na jeho monitor. Najednou jsem mohl ve vzduchu cítit čirý teror, když jeho skříňka přelétla přes půl místnosti. Všechny jeho malé hračky z útlého dětství, které si tam skladoval ožily a začaly se sami pohybovat napříč místností. Dveře se s velkou ránou zbouchly a já mohl slyšet cvaknutí zámku. Vše v ten moment utichlo. V té naprosté tmě bylo slyšet jen tlumené škrábání jakoby drápů po starých prknech podlahy a zběsilé ťukání do klávesnice. Zvuk byl stále intenzivnější a intenzivnější. Cokoli to bylo dostávalo se to blíž. V tom šerém světle jsem poznal bledou znetvořenou ruku, která pomalu svírala monitor Jirkova laptopu. Jeden prs....druhý prst....třetí prst. Ta bledáruku už pevně svírala obrazovku, když on zběsile mlátil do klávesnice a posílal do četu svá poslední slova. Najednou se objevila. Její obličej se vynořil z temnoty s děsivým úšklebkem. Její dlouhé rozpuštěné vlasy začaly pohlcovat svěrlo vycházející z obrazovky. Vše zčernalo a já uslyšel uši trhající jirkův řev a následovaný zvuky zápasení, hlasité, zoufalé nepravidelné kroky a zvuky dávení. Najednou se mi před očima objevil obličej té ženy tak blízko, že jsem skoro mohl cítit její zatuchlý a chladný dech na mích rtech. Její rozkládající se tváře byli vytvarované do hrozivého a odporného úšklebku, její oči......ehhhh.....místo nich měla jen prázdné krvácející oční jamky. Náhlý pištivý křik se ozval jakoby jen pár centimetrů od mích uší.V ten moment mě pohltil pocit naprosté beznaděje a zrady a pocit že sem to podělal a že sem nechal Jirku samotného v té temnotě v nejzoufalejší situaci. Probudil jsem se s hudí kůží a spocený. Myslel jsem, že to byl jen sen, prostě noční můra způsobená včerejšími událostmi. Jentak pro jistotu jsem zavolal k nim domů, abych ho skontroloval. Jeho rodiče mi řekli, že prý je venku. Z hluboka jsem si oddechl. Ale to co mi řekli potom....myslel jsem, že se mi zastavilo srdce.
,, Vlastně, jsme Jirku celý den neviděli. slyšeli jsme bouchání a těžké kroky brzo ráno a napadlo nás, že jde ven. Ostatně mu to je dost podobné."
Řekl jsem jim, ať skonrtolují podkroví, že tam byl včera naposled.
,,Zvláštní, dveře jsou zamčené"
Naštěstí měli náhradní klíč. Bylo slyšet cvaknutí zámku a zavrzání dveří, pak hlasitý výkřik a rána způsobená dopadem telofonu na zem. Jirka vysel ze stropu s obličejem zmraženým v děsu a celým poškrábaným. Jeho oči málem vypadli z důlků. Jeho staré hračky byly pod ním seskládané do kruhu a měli utrhané hlavy. Policie to prohlásila za sebevraždu, ostatně u výslechu by mi jen stěží mohli uvěřit to, že ho zabyl někdo nebo něco ze záhrobí? jasně že by mi to nevěřili. Přesto sem věděl že to sebevražda nebyla. Ale možná, jen možná sem Jirkovy nerozuměl. Možná to byla vážně jenom sebevražda. Možná chtěl být jenom zvěčněn v jednom z těch svích příběhů na Reditu. Nebo možná....ho dostala ONA. Milí čtenáři, pokud ponocuješ, tohle je varování pro vás všechny. Nepokoušejte posmrtný život, nevyhledávejte prokleté obrázky. Nikdy nevíte jaký příběh se za nimi skrývá a zlo není omezeno vzdáleností. Vaše oči jsou přece jenom okny do vaší duše. Mějte na paměti mé varování, jinak brzy můžete najít něco vedle vás.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eleanor Eleanor | Web | 29. září 2017 v 22:26 | Reagovat

Bozi
Spratelis?

2 No Face No Face | 30. září 2017 v 14:39 | Reagovat

[1]: jasny :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama